A ZX sorozat a technológiailag legfejlettebb hangszórókat képviseli a Mission családban, egyedi megjelenéssel és hangzással!
A Mission ZX speciálisan megtervezett mélyhang-meghajtókúpokat, precízen megtervezett motorrendszereket, fejlett magas hangegységeket és még sok mást tartalmaz.
A Mission kifinomult modellező eszközök és szoftverek segítségével az elérhető legmodernebb technológiával maximalizálni tudta a sorozat teljesítményét. A Mission szlogenje, „A zene vezet, a technológia követ”, még soha nem volt találóbb. Végső soron bár lehetséges olyan hangszórót tervezni, amely rosszabb mérési eredményeket mutat, de a legtöbb hallgató számára mégis jól hangzik.
Ez általában nagyon szobafüggő, de ez nem a Mission megközelítése. A nagyszerű hangzás és a jó paraméterek együtt szükségesek, így bármelyik Mission ZX hangszórót választja is, újra fel kell fedeznie a teljes zenei gyűjteményét.
A Mission Ring Dome magas hangszóró egysége legyőzi a hagyományos magas hangszórókban rejlő problémákat. Ezzel a technológiával a dóm közepe rögzítve van, de a hangtekercs a dóm keresztirányú részében szintén! A dóm két gyűrűből áll, középen a hangtekerccsel, így pontosabban és hatékonyabban meghajtást eredményez.
Az eredmény alacsonyabb torzítás és kiváló teljesítmény akár 30 kHz-es és azt meghaladó frekvenciákon is! A hangátmeneti teljesítmény drámaian javult, csakúgy, mint a zenei részletek.
Néhány évvel ezelőtt a Mission úttörő szerepet játszott a DiaDrive basszus/közép sugárzó feltalálásában, ahol a szokásos kúp- és porvédősapka-elrendezést egy zökkenőmentes, görbe vonalú membrán váltja fel. Ezt közvetlenül a hangtekercshez csatlakoztatott másodlagos alkúp hajtja meg, javítva a hajtás hatékonyságát és kiváló vezérlést biztosítva a membránon.
A Mission folyamatosan fejleszti a DiaDrive-ot, és a ZX sorozatban érte el a csúcsot. A varrat nélküli membrán fejlett alumíniummátrixból készül, míg az alkúp szellőztetve eltávolítja a mögötte rekedt levegőt, így csökkenti a rezonanciát és javítja a középső tartomány tisztaságát.
A ZX sorozatban kétféle DiaDrive egység található – az egyik 130 cm-es membránt az egész termékcsaládban, a másik 165 mm-es membránt a legnagyobb padlóhangfalban alkalmazzák. A ZX-1 kompakt, állványra szerelhető modell esetében a DiaDrive egység a Mission Inverted Driver Geometry (IDG) szerint van elhelyezve – a basszus/közép meghajtó a magas hangok egysége fölött van elhelyezve, nem pedig alatta, hogy segítse az időbeállítást.
Ez a szokatlan elrendezés az 1980-as évek óta a Mission védjegye. Ha a mély-/középső hangsugárzót közelebb helyezi a fülmagassághoz az alatta elhelyezett magashang-egységgel, az segít kiegyenlíteni a két meghajtó akusztikus középpontjától induló úthosszt, így a hanghullámok a hallgató fejmagasságában esnek egybe.
A többi sztereó modell, a ZX-2-től a ZX-5-ig, az IDG-t egy teljes D'Appolito-tömbre terjeszti ki, és a magas hangegységet két DiaDrive egység közé helyezi – az egyik fölé, a másik alá. A ZX-2 és ZX-3 kétutas hangsugárzóként van beállítva, mindkét DiaDrive egység lefedi a mély- és középhangokat. A ZX-4 és ZX-5 további mélyhang-meghajtókat ad hozzá háromutas konfigurációban, különálló meghajtókkal az alacsony és középfrekvenciákhoz.
Noha a hangsúly gyakran a hangsugárzók meghajtóegységeinek kialakítására irányul, nem minden gyártó foglalkozik teljes mértékben a crossover hálózat kritikus fontosságával. Ez megszűri az audiojelet, és a különböző frekvenciákat a megfelelő meghajtóegységhez irányítja, így biztosítva a meghajtók tökéletes összhangját. A legjobb keresztváltók egyszerűek a jelút tekintetében, de kifinomult áramköri kialakításúak; A Mission IDG konfigurációja segíti ezt a kialakítást azáltal, hogy biztosítja, hogy a mély/közép és magas hangok úthosszai részben kiegyenlítődjenek, mire az egyes meghajtók tranziensei megérkeznek a hallgató fülébe.
Hónapokig tartó tesztelést végeztek a Mission mérnökei annak érdekében, hogy a legjobb minőségű keresztváltókat biztosítsák a ZX sorozat illesztőprogram-konfigurációinak kiegészítésére, kezdve a Mission legmodernebb visszhangmentes kamrájában végzett műszaki mérésekkel és az egyes crossover-komponensek fül általi finomhangolásával, zenei stílusok és források széles választékát meghallgatva. Az eredmény a meghajtóegységek közötti zökkenőmentes integráció, így a hangfal egyetlen, koherens zenei rendszerként viselkedik!